День Державного Герба України

19 лютого в Україні відзначається День Державного Герба України. Саме цього дня у 1992 році Верховною Радою України було затверджено тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.

Герб України має вікову історію. Перші згадки про тризуб зафіксовано ще за часів Київської Русі, який був родовим знаком князів Рюриковичів. Тоді його зображували на монетах, посуді, печатках та настінних розписах. Під знаком Тризуба обороняли Українську Народну Республіку, він був на нагородах і листівках Української повстанської армії, на лацканах піджаків учасників багатотисячних мітингів проти комуністичного тоталітарного режиму наприкінці 80-х років.

Традиційно герб символізує боротьбу за незалежність та любов до рідної землі. Невипадково у зображенні тризуба можна розшифрувати слово «воля».

Сьогодні Державний герб – один із державних символів України нарівні з Конституцією, прапором і гімном. Зображення герба розміщується на печатках органів державної влади та державного управління, грошових знаках та знаках поштової оплати, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ.

Вже багато століть герб єднає українців та надає сили духу. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності.

Щиро вітаємо громадян України із цим визначним днем! Будьмо гідними нашої історії й тих завдань, які стоять перед нашою державою сьогодні!

Поширити