Викладачі університету розвивають психологічну стійкість під час дій в екстремальних ситуаціях

Ми знаємо, хто ми є, але не знаємо,
ким ми можемо бути (Вільям Шекспір)

Введення у 2022 році воєнного стану в Україні  внесло значні корективи в життя, роботу та навчання кожного українця, проте незмінним лишилося одне — стійкість. Об’єднатися, допомагати та перемагати – це вибір українського народу взагалі та науково-педагогічних працівників Ізмаїльського державного гуманітарного університету, зокрема.

Психологічна стійкість та підтримка один одного під час військових конфліктів та протягом реабілітації внаслідок бойових дій є вкрай важливим елементом розвитку сучасного суспільства. Мабуть, найголовніше сьогодні – це стабільний психологічний стан, без якого життя та навчання в кризових умовах не можуть бути успішними. Фахівці кафедри права і соціальної роботи, кафедри математики,  інформатики та інформаційної діяльності, а також кафедри управління підприємницькою та туристичною діяльністю протягом березня 2023 року пройшли тренінг із психологічної підтримки задля допомоги здобувачам вищої освіти, тимчасово переміщеним особам та постраждалим від бойових дій в Україні. Цикл тренінгових занять був організований Міжнародною громадською організацією «Нове покоління Європи» в рамках проєкту «EU4Youth – вплив соціальних інновацій – стратегічне партнерство!» Психологічний тренінг із сертифікованим психологом, у тому числі іпотерапія, арттерапія були  насичені  рядом методів психотерапії, що дозволяють пережити внутрішні конфлікти, тривогу, страхи, що турбують людину.

Проте свою психологічну стійкість можна тренувати та вдосконалювати. Наприклад, створювати ефективні зв’язки, аби мати підтримку близьких, шукати можливості для самореалізації, піклуватися про себе та займатися тим, що подобається (бо це допомагає відволіктися), виховувати позитивне сприйняття себе і своїх можливостей.

Решетникова Марина, викладач кафедри права і соціальної роботи 

Поширити