Програма «HELP (освіта в галузі прав людини для юристів): можливості для вищих навчальних закладів»

У квітні поточного року в рамках Проєкту Ради Європи «Human rights education for legal professionals» відбулась презентація онлайн-курсів на платформі HELP (освіта в галузі прав людини для юристів).

Програма HELP – основна освітня програма Ради Європи для юристів, метою якого є навчання нинішніх, а також майбутніх суддів, адвокатів та прокурорів щодо європейських стандартів у галузі прав людини.

Програма забезпечує високоякісне професійне й університетське навчання в галузі прав людини через онлайн-курси щодо ЄКПЛ, судових рішень Європейського суду з прав людини, переглянутої соціальної хартії та інших ключових інструментів Ради Європи (конвенцій та м’якого права), а також з 2015 року права Європейського Союзу та судових рішень Суду справедливості ЄС коли доречно.

Цього року викладачі кафедри права і соціальної роботи долучились до презентації Програми з метою подальшого використання у підготовці майбутніх бакалаврів права. Continue reading “Програма «HELP (освіта в галузі прав людини для юристів): можливості для вищих навчальних закладів»”

Привітання з Великоднем!

Шановні колеги та здобувачі вищої освіти!

16 квітня 2023 року православні християни святкують найважливіше свято –Великдень (Пасху).

Воскресіння Христове нагадує нам, що світло віри здатне побороти навіть найтемніший морок.

Цьогоріч  це свято ми зустрічаємо під час неймовірних випробувань жорстокою війною, яку віроломно почала проти нашої держави росія. Всі ми переживаємо надзвичайно тривожне відчуття за долю своєї Вітчизни, за щасливе майбутнє всього українського народу. І кожен українець робить все можливе, щоб наблизити нашу перемогу, і саме це велике свято символізує перемогу життя над смертю. Однак ми мусимо не тільки захищатися від ворога, але і підтримувати один одного. Continue reading “Привітання з Великоднем!”

Країна яка потребує висококваліфікованих кадрів у соціономічній сфері

Соціальна політика змінюється як і умови життя. Сьогодення нашої країни, під час воєнного стану, попри будь-які трансформації та процеси, що відбуваються нині в українському суспільстві, говорить про те, що невід’ємною складовою та важливим механізмом розбудови України є саме соціальна робота.

Студентам першого курсу спеціальності 231 Соціальна робота (в рамках ознайомчої практики) пощастило познайомитися з людиною відданою своїй діяльності, професіоналом зі стажем понад 15 років, провідним фахівцем Ізмаїльського міського центру соціальних служб Аллою Дехтеренко.

Зустріч пройшла у затишній атмосфері. Багато розмов про види діяльності, про проблеми з якими звертаються до центру, про шляхи вирішення, про категорії з якими працюють фахівці. Під час діалогу прозвучало багато прикладів важкої, копіткої роботи. Та головне питання: «Що тримає людину у такій важкій професії?» Відповідь Алли Дехтеренко була проста: «Ця робота дає можливість допомагати людям…». На цьому і базується основний принцип діяльності –  допомагати тим, хто потребує твоєї допомоги, – сміливо, щиро, віддано! Continue reading “Країна яка потребує висококваліфікованих кадрів у соціономічній сфері”

Навчальна (ознайомча) практика на кафедрі права і соціальної роботи

12 квітня 2023 року викладачами кафедри права і соціальної роботи в рамках проходження здобувачами вищої освіти ознайомчої практики було організовано екскурсію до Ізмаїльського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Здобувачі спеціальностей 081 «Право» та 231 «Соціальна робота» разом із викладачами Метіль А.С., Манітою В.О. і Решетниковою М.Ю. мали змогу ознайомитись із роботою Центру, обговорити найбільш розповсюджені проблеми, з якими стикається населення в умовах сьогодення.

Фахівці Центру наголосили на тому, що найбільш проблемними питаннями наразі залишаються: права внутрішньо переміщених осіб, права осіб з інвалідністю, права військовослужбовців, а також питання, які стосуються домашнього насильства, булінгу та земельних правовідносин. Continue reading “Навчальна (ознайомча) практика на кафедрі права і соціальної роботи”

Викладачі університету розвивають психологічну стійкість під час дій в екстремальних ситуаціях

Ми знаємо, хто ми є, але не знаємо,
ким ми можемо бути (Вільям Шекспір)

Введення у 2022 році воєнного стану в Україні  внесло значні корективи в життя, роботу та навчання кожного українця, проте незмінним лишилося одне — стійкість. Об’єднатися, допомагати та перемагати – це вибір українського народу взагалі та науково-педагогічних працівників Ізмаїльського державного гуманітарного університету, зокрема.

Психологічна стійкість та підтримка один одного під час військових конфліктів та протягом реабілітації внаслідок бойових дій є вкрай важливим елементом розвитку сучасного суспільства. Мабуть, найголовніше сьогодні – це стабільний психологічний стан, без якого життя та навчання в кризових умовах не можуть бути успішними. Фахівці кафедри права і соціальної роботи, кафедри математики,  інформатики та інформаційної діяльності, а також кафедри управління підприємницькою та туристичною діяльністю протягом березня 2023 року пройшли тренінг із психологічної підтримки задля допомоги здобувачам вищої освіти, тимчасово переміщеним особам та постраждалим від бойових дій в Україні. Continue reading “Викладачі університету розвивають психологічну стійкість під час дій в екстремальних ситуаціях”