Шановна Ізмаїльська університетська громадо! Шановні викладачі, співробітники, батьки, студенти!

Сердечно вітаю із початком нового навчального року, Днем знань – всенародним святом мудрості, натхнення та нових відкриттів. Це – день, з якого по суті починається дорога у щасливе майбутнє для кожного з нас!

Упевнений, що новий навчальний рік стане успішним кроком до омріяної перемоги над зовнішніми та внутрішніми ворогами, мирного життя в нашій суверенній Україні, прогресивного розвитку єдиного державного закладу вищої освіти в Українському Придунав’ї – Ізмаїльського державного гуманітарного університету, і ми зможемо досягти наших стратегічних планів в реалізації системної гуманітарної політики на півдні Одеської області.

Незважаючи на повномасштабну війну росії проти України, ми традиційно розпочинаємо новий навчальний рік – 1 вересня, а отже, відкриваємо цікавий, незвіданий та нелегкий шлях до нових знань, самостійного життя.

З особливим теплом звертаюся до вас, шановні здобувачі.  Пам’ятайте: ваш успіх залежатиме, у першу чергу, від власного бажання вчитися і розвиватися. Continue reading “Шановна Ізмаїльська університетська громадо! Шановні викладачі, співробітники, батьки, студенти!”

День пам’яті Захисників України

Щороку 29 серпня в Україні відзначають День пам’яті Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. У цей день ми вшановуємо пам’ять воїнів, які віддали своє життя, щоби відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність.

Цей День пам’яті держава започаткувала у 2019 році. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.

За даними Українського інституту національної пам’яті, унаслідок підступності росіян українська армія втратила загиблими 366 воїнів, 429 отримали поранення, 158 зникли безвісти, 300 опинилися в полоні. Continue reading “День пам’яті Захисників України”

З Днем Незалежності України!

А ви думали, що Україна так просто.
Україна – це супер. Україна – це ексклюзив.
По ній пройшли всі катки історії.
На ній відпрацьовані всі види випробувань.
Вона загартована найвищим гартом.
В умовах сучасного світу їй немає ціни.
(Ліна Костенко)

В історії українського народу є події, які мають надзвичайне значення, вони не втратили своєї актуальності й по сьогоднішній день. Однією з таких подій є здобуття незалежності 1991 року.

День Незалежності України – головне державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що заведено вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді. Continue reading “З Днем Незалежності України!”

День Державного Прапора України

Щороку, 23 серпня, Україна відзначає День Державного Прапора згідно з Указом Президента № 987/2004 від 23 серпня 2004 року зі змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 602/2009 від 7 серпня 2009 року. Цю дату було обрано на честь події 1991 року, коли до будівлі Верховної Ради група народних депутатів внесла синьо-жовтий прапор. 24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.

Перші згадки про комбінацію синього і жовтого кольорів в офіційній символіці датовані 1256 роком. В них був виконаний герб Львова із зображенням жовтого лева на блакитному тлі, яке місту подарував князь Данило Галицький. Також золотий та синій кольори використовували на гербі Галицько-Волинського князівства. Поєднання цих кольорів було поширене і під час козацтва, особливо у період XVIII століття. Часто запорожці мали сині прапори, прикрашені золотистими орнаментами, образами православних святих чи козаків.

Першу спробу створити жовто-блакитний прапор з двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Руська Рада (орган, який представляв національний рух українського населення Галичини), яка почала боротьбу за відродження української нації. У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор. Continue reading “День Державного Прапора України”