Всесвітній день тверезості та боротьби з алкоголізмом

«Твереза людина – щаслива сім’я.
Тверезі діти – здорове суспільство.
Тверезий народ – світле майбутнє!».

Традиційно на початку жовтня у всьому світі відзначається Всесвітній день без алкоголю (World No Alcohol Day) або Всесвітній день боротьби з алкоголізмом, а також Всесвітній день тверезості та боротьби з алкоголізмом. У зв’язку з цим науково-педагогічні працівники кафедри права і соціальної роботи разом зі здобувачами вищої освіти спеціальності 081 Право ініціювали проведення виховного заходу, який висвітлив основні питання даної проблеми.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 3,3 млн щорічних смертей у всьому світі пов’язані зі зловживанням алкоголю.

У всіх країнах світу проблема зловживання спиртними напоями є дуже актуальною. Доведено, що алкоголізм є причиною більш як 200 серйозних порушень здоров’я. До них належать як захворювання, так і механічні травми (домашнє насильство, ДТП). Щороку більше ніж 5% смертей відбувається саме через споживання алкоголю.

Алкоголь – це нейротоксична отрута, що руйнує насамперед мозок, печінку, нирки та згубно діє на весь людський організм. Особливої ​​шкоди алкоголь завдає печінці. На тлі вживання алкоголю важче протікають гепатити, швидше формується цироз, спостерігаються панкреатити, через пошкодження підшлункової залози розвивається цукровий діабет.

Здобувачами вищої освіти ІДГУ було детально вивчено історичні факти становлення проблеми алкоголізму, досліджено та розкрито аудиторії проблеми, що можуть призвести до важких захворювань та навіть смерті.

В рамках проведення заходу було запрошено фахівця, терапевта Комунального некомерційного підприємства Ізмаїльської міської ради Ізмаїльського району Одеської області «Ізмаїльський міський центр ПМСД» Булгару Георгія Васильовича.

Георгій Васильович розкрив особливості функціонування організму, що знаходиться під впливом алкоголю, наслідки такого впливу; надав медичну оцінку всім ризикам отруєння алкоголем; розкрив зміст та важливість процедур, що необхідно провести при алкогольній інтоксикації. Великої уваги Георгій Васильович звернув на те, що більшість злочинів та інших протиправних діянь вчиняються саме у стані алкогольного сп’яніння, особливо небезпечними є дорожньо-транспортні пригоди. Наприкінці заходу фахівець відповів на питання, що цікавили аудиторію.

Захід пройшов у теплій атмосфері та жвавому обговоренні. Сподіваємося, що  користь таких заходів буде відчутна всіма присутніми й кожен буде будувати своє життя та майбутнє без шкоди здоров’ю.

Всесвітній день без алкоголю показує людям планети, що тверезість – це не тільки гарне самопочуття, але й безпечне щасливе життя.

 Анастасія МЕТІЛЬ, завідувачка кафедри права і соціальної роботи

Поширити