19 жовтня 2023 року в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті відбувся відкритий семінар з теми «Ідентифікація та допомога людям, що постраждали від трафікінгу». Захід проходив у межах проєкту «Запобігання торгівлі людьми серед біженців війни в Україні», який реалізується Благодійним фондом «Карітас Одеса УГКЦ».
Торгівля людьми, зокрема дітьми, є порушенням прав і суперечить міжнародним нормам та Конституції України. Проте це явище було і залишається актуальною проблемою для України. Сучасні форми експлуатації та нові виклики, що їх переживає світ і Україна зокрема, створюють загрозу потрапляння у ситуацію торгівлі людьми практично всіх соціальних груп населення. Низка факторів, а саме: воєнний стан в країні, підвищення рівня мобільності населення, поява внутрішньо переміщених осіб та пов’язані з цим трудова міграція населення, економічна нестабільність, зростання рівня безробіття, сприяють, на жаль, поширенню випадків учинення цих злочинів.
Для ознайомлення з даним кримінальним злочином було ініційовано проведення відкритого семінару. Здобувачі вищої освіти спеціальностей 081 Право та 231 Соціальна робота факультету управління, адміністрування та інформаційної діяльності мали змогу дізнатися про особливості сучасного рабства, окреслили основні поняття та визначили можливі різновиди експлуатації. Семінар мав не лише теоретичну спрямованість, а й практичну.
Здобувачі мали змогу провести уявне опитування постраждалих, встановити факти вчинення злочину над ними, надати класифікацію експлуатації, а також ознайомитися та заповнити відповідні процесуальні документи.
Враховуючи вже наявні знання, учасники заходу змогли на реальних кейсах відпрацювати навички, а також поділитися власними думками, щодо можливої превенції торгівлі людьми в Україні серед населення різних вікових категорій. Також здобувачі виявили бажання у майбутньому більш детально вивчати дану проблематику та відвідувати заходи подібного спрямування.
Важливо! Якщо вам відомо про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації, або ви потерпіли від цього злочину, звертайтеся за такими номерами:
102 – поліція
1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми
527 – Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів
112 – служба екстреної допомоги в ЄС
0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги
0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 Національна дитяча гаряча лінія
1545 (обрати цифру 3) – Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті
Марина РЕШЕТНИКОВА, викладач КПіСР