ВІДКРИТИЙ СЕМІНАР «Ідентифікація та допомога людям, що постраждали від трафікінгу»

19 жовтня 2023 року в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті відбувся відкритий семінар з теми «Ідентифікація та допомога людям, що постраждали від трафікінгу». Захід проходив у межах проєкту «Запобігання торгівлі людьми серед біженців війни в Україні», який реалізується Благодійним фондом «Карітас Одеса УГКЦ».

Торгівля людьми, зокрема дітьми, є порушенням прав і суперечить міжнародним нормам та Конституції України. Проте це явище було і залишається актуальною проблемою для України. Сучасні форми експлуатації та нові виклики, що їх переживає світ і Україна зокрема, створюють загрозу потрапляння у ситуацію торгівлі людьми практично всіх соціальних груп населення. Низка факторів, а саме: воєнний стан в країні, підвищення рівня мобільності населення, поява внутрішньо переміщених осіб та пов’язані з цим трудова міграція населення, економічна нестабільність, зростання рівня безробіття, сприяють, на жаль, поширенню випадків учинення цих злочинів.

Для ознайомлення з даним кримінальним злочином було ініційовано проведення відкритого семінару. Здобувачі вищої освіти спеціальностей 081 Право та 231 Соціальна робота факультету управління, адміністрування та інформаційної діяльності мали змогу дізнатися про особливості сучасного рабства, окреслили основні поняття та визначили можливі різновиди експлуатації. Семінар мав не лише теоретичну спрямованість, а й практичну. Continue reading “ВІДКРИТИЙ СЕМІНАР «Ідентифікація та допомога людям, що постраждали від трафікінгу»”

Всесвітній день тверезості та боротьби з алкоголізмом

«Твереза людина – щаслива сім’я.
Тверезі діти – здорове суспільство.
Тверезий народ – світле майбутнє!».

Традиційно на початку жовтня у всьому світі відзначається Всесвітній день без алкоголю (World No Alcohol Day) або Всесвітній день боротьби з алкоголізмом, а також Всесвітній день тверезості та боротьби з алкоголізмом. У зв’язку з цим науково-педагогічні працівники кафедри права і соціальної роботи разом зі здобувачами вищої освіти спеціальності 081 Право ініціювали проведення виховного заходу, який висвітлив основні питання даної проблеми.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 3,3 млн щорічних смертей у всьому світі пов’язані зі зловживанням алкоголю. Continue reading “Всесвітній день тверезості та боротьби з алкоголізмом”