Підсумки засідання круглого столу «Розвиток волонтерства в Ізмаїльському районі»

16 травня 2023 року в рамках Тижня науки в ІДГУ викладачами кафедри права і соціальної роботи (доц. Замашкіна О.Д., ст.викл. Рубан А.К., викл. Маніта В.О.) було проведено засідання круглого столу «Розвиток волонтерства в Ізмаїльському районі». У заході взяли участь студенти спеціальності 231 Соціальна робота та 081 Право, викладачі кафедри. Запрошені гості – представники громадської організації «10 квітня», голова Регіонального аналітичного центру «Вільна – безпечний простір для жінок і дівчат» Світлана Гудь.

Серед порушених тем обговорювали наступні:

  1. Перспективи розвитку волонтерства в Україні: цілі, завдання, функції.
  2. Феномен волонтерства. Критерії волонтерської діяльності.
  3. Волонтерська діяльність в Україні: напрямки, форми роботи.
  4. Розвиток волонтерського руху в Україні.
  5. Історія становлення волонтерського руху в Україні.
  6. Міжнародний досвід волонтерського руху.
  7. Розвиток волонтерства в Ізмаїльському районі.

Запрошені представники волонтерського руху Одещини поділилися власним досвідом організації волонтерства, починаючи від запиту і завершуючи словами подяки за виконану роботу. Студентам І курсу (освітня програма яких Соціальна робота. Управління соціальними проєктами волонтерством спеціальності Соціальна робота) особливо було цікаво дізнатись про своєрідність організації надання допомоги в організації, тобто дізнатися про це зсередини зі слів діючих волонтерів.

З привітальним словом виступила доц. Замашкіна О.Д. (канд. пед. наук, доцентка кафедри права і соціальної роботи) і закликала робити добро будь-де і будь-кому, попри статус і запит: «Ті, хто може, роблять. А ті, хто може зробити більше, той – волонтер!»

Світлана Гудь (голова Центру «Вільна») відповідала на численні запитання студентів щодо різноманіття запитів, особливостей їх реалізації, способів залучення громадськості, пошук донорів та збір донатів. Вона також запросила студентів залучення їх до співпраці з метою підвищення обізнаності з того виду роботи, який передбачає спеціальність Соціальна робота та Право, оскільки штат організації налічує спеціалістів саме таких професій і набутий досвід в подібній організації є неоціненним і доступним кожному.

Крім того, особливу увагу студентів привернула діяльність організації «10 квітня», назву якої надано на честь  дати народження видатного нідерландського політичного мислителя, юриста, філософа, історика, одного із засновників новітньої теорії природного та міжнародного права Гуго Гроція де Гроот (1583-1645).

Олена Ткачук – представник організації «10 квітня» в Ізмаїлі – розповіла про реалізацію проєктів саме в місті Ізмаїл, розкрила секрети всієї процедури, звернула увагу на тому, що волонтерство – це досить відповідальна діяльність, адже за кожний крок, кожну дію організація звітує та пояснює, на що пішли кошти, в  якому об’ємі та на які потреби. «Але, не зважаючи ні на що, ця робота приносить задоволення і користь одночасно!» (О. Ткачук).

Підсумовуючи роботу круглого столу доц. Замашкіна О.Д. зазначила, що сьогодні волонтер – це не просто людина, котра за покликом серця робить життя нужденних кращим і комфортнішим. Ця діяльність переросла у професію. Адже бути волонтером не просто, не кожна пересічна людина здатна на це, але має всі можливості для цього.

Завершенням (вже традиційно) круглого столу стала участь всіх присутніх  у тренінгу «Чи є в мене здібності до волонтерства?», який запропонувала аудиторії викладачка Маніта В.О. (кафедра права і соціальної роботи). Одне із завдань тренінгу – поділитися власним досвідом  і рекомендаціями щодо того, як пережити стресову ситуацію на прикладі підготовки й складання екзаменаційної сесії, як перебороти тривогу і страх. Викладачі та студенти ділилися враженнями складання/прийому форм контролю, забувши про свої соціальні ролі. Цікавою була рекомендація завідувачки кафедри права і соціальної роботи доц. Метіль А.С.: «Кращим способом подолати тривогу і стрес до будь-якої значеннєвої для вас події – це розслабитись, подивитись улюблений фільм, пограти в улюблену гру, тобто розвантажити нервову систему, привести себе до гармонії й в такому стані йти сміливо завойовувати світ».

Засідання столу несподівано для всіх учасників вийшло за межі регламенту. А це свідчить про актуальність теми, обговорення проблемних питань, обмін досвідом і думками.

Дистанційний формат зустрічі дещо обмежує в часі й просторі, але нам вдається подолати такі перешкоди, адже нам і нашим студентам цікаво все те, що є цікавим і корисним!

Викладачка кафедри права і соціальної роботи Рубан А.К.

Поширити